Brusná sada Lansky De Luxe, 5 kamenů

Kód: LKCLX
Neohodnoceno
1 646 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Cena vč. DPH

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brusná sada Lansky De Luxe s pěti kameny je nezbytné příslušenství každého, kdo chce profesionálně nabrousit jakýkoliv nůž.Pomocí této sady je možné brousit ostří pod čtyřmi různými úhly:

  1. 17° úhel ostří je většinou použit u filetovacích nožů, nožů pro umělce a nožů X-acto. Je to velmi malý úhel, nůž velmi dobře řeže, ale výdrž ostří je poměrně nízká.
  2. 20° úhel je typický pro stahovací, porcovací, ořezávací a filetovací nože. Výdrž ostří je poměrně lepší.
  3. 25° úhel je pravděpodobně nejpoužívanější úhel ostří, jelikož je ostří s tímto úhlem je velmi trvanlivé a velmi dobře řeže. Jeho použití je široké, od kapeních nožů, přes lovecké, až po nože profesionálních kuchařů.
  4. 30° úhel je velmi vhodný pro nože na zeleninu, nože pro řezání provazů a například pro nože na koberce. Je to poměrně tupý úhel a ostří s tímto úhlem se tupí nejpomaleji, ale za cenu menší řezivosti.

Sada obsahuje 5 kamenů se zrnitostí 70, 120, 280, 600 a 1000. Nejhrubší kámen se zrnitostí 70 se používá pro opravu ostří, které má na sobě vrypy, velké poškození, nebo došlo k jeho zničení a je nutno toto opravit před použitím kamene se zrnitostí 120. Kámen se zrnitostí 280 je další v pořadí po kameni se zrnitostí 120 a slouží k přípravě ostří pro broušení kamenem se zrnitostí 600. Posledním kamenem pro hladká ostří je keramický kámen se zrnitostí 1000, kterým se ostří doladí a téměř vyleští.Na kameny 70, 120, 280 a 600 je nutné před použitím aplikovat jednu, nebo dvě kapky brusného oleje, aby nedocházelo k zanášení povrchu kamene a brusné zrno se udržovalo stále ostré. Po použití brousku je nutné kameny omýt teplou vodou a poté nechat uschnout - ne na radiátoru!Na kámen 1000 se nepoužívá olej, ale protože je tento kámen je keramický, místo kapek oleje se namočí do čisté vody. Očištění po broušení je stejné, jako u ostatních kamenů.S brusnou sadou Lansky se budete moci nožem holit! Návod k použití ke stažení zde. Instruktážní video zde.