Brusná sada Lansky Diamond De-Luxe, 4 kameny

Kód: LKDMD
Neohodnoceno
3 086 Kč
Skladem (1 ks)

Cena vč. DPH

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brusná sada Lansky Standard Diamond se čtyřmi kameny se dá považovat za nezbytné příslušenství každého, kdo vlastní nůž a chce ho udržovat v dobré kondici. Pomocí této sady je možné brousit ostří pod čtyřmi různými úhly:

  1. 17° úhel ostří je většinou použit u filetovacích nožů, nožů pro umělce a nožů X-acto. Je to velmi malý úhel, nůž velmi dobře řeže, ale výdrž ostří je poměrně nízká.
  2. 20° úhel je typický pro stahovací, porcovací, ořezávací a filetovací nože. Výdrž ostří je poměrně lepší.
  3. 25° úhel je pravděpodobně nejpoužívanější úhel ostří, jelikož je ostří s tímto úhlem je velmi trvanlivé a velmi dobře řeže. Jeho použití je široké, od kapeních nožů, přes lovecké, až po nože profesionálních kuchařů.
  4. 30° úhel je velmi vhodný pro nože na zeleninu, nože pro řezání provazů a například pro nože na koberce. Je to poměrně tupý úhel a ostří s tímto úhlem se tupí nejpomaleji, ale za cenu menší řezivosti.

Sada obsahuje 4 kameny z monokrystalického diamantu se zrnitostí 60, 120, 280 a 600. Nejhrubší kámen se zrnitostí 60 se používá pro opravu ostří, které má na sobě vrypy, velké poškození, nebo došlo k jeho zničení. Kámen se zrnitostí 120 je další v pořadí po kameni se zrnitostí 60 a slouží k přípravě ostří pro broušení kamenem se zrnitostí 280. Nakonec se použije brusný kámen se zrnitost 600. Všechny kameny je nutné během broušení namáčet ve vodě, aby nedocházelo k zanášení povrchu kamene a brusné zrno se udržovalo stále ostré. Po použití brousku je nutné kameny omýt teplou vodou a poté nechat uschnout - ne na radiátoru! S brusnou sadou Lansky se budete moci nožem holit! Návod k použití ke stažení zde. Instruktážní video zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení